הידרותרפיה

הידרותרפיה

 

הטיפול מתקיים בבריכה מחוממת בטמפרטורה של 33-34 מעלות, ומתבצע על ידי מטפלים שהוכשרו לטיפול במים (הידרותרפיסטים ופיזיותרפיסטים).

 

עבור מי מתאים טיפול הידרותרפי:

הידרותרפיה היא שיטת טיפול שמתאימה למגוון רחב של תחומים, הן לילדים והן למבוגרים. נותנת מענה לבעיות שונות ומגוונות כגון: שיקום לאחר ניתוחים, תאונות או פציעות אורטופדיות, בעיות גופניות, קשיים נפשיים, עיכוב התפתחותי, בעיות קשב וריכוז, אוטיזם ועוד. תכנית הטיפולים נקבעת באופן אישי ובהתאם לצרכים האישיים של כל מטופל.

 

למה דווקא במים ולא ביבשה

בטיפול ההידרותרפי אנו משתמשים בתכונות המים, ביניהן-צמיגות, אפשרויות הציפה והפחתת המשקל מהגוף. כל אלו משפרים את יכולת התנועה ומאפשרים למטופל לבצע פעילויות גופניות המותאמות ליכולותיו, ואף תנועות ותרגילים שלא יצליח לבצע מחוץ למים.

 

שהיה ופעילות במים חמים יכולה לסייע מאוד בשיפור יכולת התנועה של הגוף, לשחרר שרירים תפוסים ונוקשים ולהקל על כאבים. העבודה של הגוף מול הלחץ הידרוסטאטי של המים משפרת מאוד את יכולת ההתנגדות של השרירים ותורמת לחיזוקם.

 

הפעילות בתוך המים מפחיתה את העומס על המפרקים וכתוצאה מכך ניתן לחזק את השרירים ללא עומס.

 

הטיפול מתקיים בבריכה, סביבה השונה מחדר טיפולים ומקושרת לפעילות נורמטיבית ומהנה. אלמנט זה מיחד את טיפול זה ומהווה גורם מוטיבציוני להגעה והתמדה בטיפול. וכן עוזר בשיפור ההרגשה הכללית, הגופנית והנפשית.

 

ניתן להנות מטיפול הידרותרפי במקביל או בסיום של טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק וכד.

 

תדירות ומשך זמן של טיפול הידרותרפי

טיפול בהידרותרפיה נקבע ל30 עד 45 דקות לפעם או פעמים בשבוע, תלוי במטרת הטיפול וגיל המטופל.לכל מטופל קצב התקדמות אישי משלו ,תקופת הטיפול אינה זהה לכולם, ותלויה בסוג הבעיה של כל מטופל.

 

טיפולי הידרו למבוגרים מבוטחי "כללית מושלם"

מבוגרים המבוטחים בכללית מושלם מעל גיל 18 זכאים ל 24 טיפולים בשנה המבוטחים זכאים להחזר מה"מושלם" של 75% מהתשלום לבריכה  ועד 94 ש"ח לטיפול . הבריכה מכינה למבוטח את כל טפסי התביעה  הנדרשים .

.