התעמלות במים למבוגרים

התעמלות במים למבוגרים

 

שיעורי ההתעמלות במים מתאימים למבוגרים המעוניינים לשפר את כושרם הגופני. השיעור כולל תרגילים רבים שמטרתם שיפור סבולת לב-ריאה, שיפור סבולת שריר, חיזוק המערכת השרירית, שיווי משקל, קואורדינציה, גמישות ושמירת טווחי תנועה תקינים וחשוב לא פחות- הנאה.
שיעורי ההתעמלות מתקיימים בבריכת שחייה במים רדודים (עד 1.40 מ') ולכן אין צורך לדעת לשחות.


מה היתרון של פעילות גופנית במים?
למים מספר תכונות המהוות יתרון על פני היבשה. בגלל כח הציפה, במים גופנו מרגיש קל יותר, לכן נוכל לבצע מספר רב של תרגילים אותם אנו מתקשים לבצע ביבשה, ללא עומס על המפרקים.


צמיגות וצפיפות המים- המים צפופים בהרבה לעומת האוויר, ולכן כל תנועה שנבצע במים תדרוש מאמץ רב יותר, והתנועה תהיה איטית יותר. תנועה איטית עוזרת לנו לשפר את ההתמודדות עם יציאה משווי משקל. לסובלים מעודף משקל, בעיות מפרקים וכו', התעמלות במים היא הפעילות הגופנית הטובה ביותר.
המים החמים מפחיתים כאב ומרפים שרירים תפוסים ובכך מאפשרים לנו שיפור בטווחי התנועה.


מהו משך השיעור וכמה אנשים בקבוצה? 
משך השיעור 45 דקות ומתקיים פעמיים בשבוע. ניתן להגיע לשיעור אחד בשבוע, אך על מנת לראות שיפור משמעותי אנו ממליצים להגיע לשני השיעורים.
הפעילות בבריכה מתקיימת לאורך כל השנה ללא תלות במזג האויר. השיעור מוגבל לקבוצות קטנות של עד 8 אנשים, על מנת לתת יחס אישי לכל מתאמן, ולהתאים עבורו את רמת הקושי, מספר החזרות, תרגיליים חלופיים עקב בעיה ספציפית וכד'.


למי זה מתאים?
לכולם! לפעילות במים אין מגבלות גיל ומגדר, ולכן היא מומלצת ומתאימה לכולם: מצעירים ועד מבוגרים. 


לסובלים מבעיות אורטופדיות  ההתעמלות במים היא הדרך לחזור לפעילות גופנית  ולשפר את הכושר. האימון במים יקל עליכם בהשגת המטרה בקלות ובצורה בטוחה, מבלי להעמיס יתר על המידה על השרירים והמפרקים.


התמדה בפעילות תתרום לשיפור הכושר הגופני, שיפור בתפקוד בחיי היום יום ולהרגשה כללית טובה ולשיפור באיכות החיים.